Jak dopasować idealne wkładki ortopedyczne?

Jak dopasować idealne wkładki ortopedyczne?

Wiele dzieci, które dopiero zaczęły chodzić musi stosować wkładki ortopedyczne. Najczęściej wynika to z niewielkich wad, jak płaskostopie poprzeczne lub ze zwykłej koślawości. Takie wkładki mobilizują stopę do właściwego ułożenia i gwarantują jej odpowiednie punkty podparcia. Bardzo ważne jest, aby dopasowanie wkładek poprzedzało badanie stóp przez lekarza, który stwierdzi, czy faktycznie jest taka potrzeba. Ortopeda powinien wykonać niezbędne badania i następnie zlecić wykonanie wkładek u specjalisty.

Jak dopasowuje się wkładki?

Najpierw specjalista wykonuje kolejne badanie stóp (https://fororto.pl/komputerowe-badanie-stop/), aby przygotować swój projekt wkładki. Najczęściej takie badania i pomiary przeprowadzane są również komputerowo, aby wkładka idealnie dopasowywała się do kształtu i wielkości stopy i stymulowała ją we właściwy sposób. Wkładki ortopedyczne powinny być wykonywane zawsze na zamówienie, najlepiej ręcznie.

Gdzie można wykonać dobre wkładki do butów dla dziecka?

Chcąc zapewnić dziecku odpowiedni komfort i przede wszystkim stymulować je do poprawy wady postawy, najlepiej zdecydować się na indywidualnie dopasowane wkładki. W wielu sklepach medycznych i gabinetach fizjoterapeutycznych przeprowadza się takie badanie stóp, a następnie wykonuje indywidualne wkładki dla klienta. Takie wkładki są idealnie dopasowane do stopy i gwarantują największy komfort podczas chodzenia. Najlepiej poprosić ortopedę o polecenie najlepszego miejsca oferującego wykonywanie wkładek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *