Czym są wycieczki 'last minute'?

plaza

Wycieczki last minute to odpowiedź na potrzebę chwili, teraz i tutaj, bez wcześniejszych planów, wielomiesięcznej organizacji.


Bywa i tak, iż nagle otrzymujemy urlop, na który czekaliśmy miesiącami, chcemy, zatem jak najpełniej wykorzystać ten czas, więc korzystamy z tego typu ofert biur podróży. Oferty ‘last minute’, czyli w ostatniej chwili są proponowane praktycznie w odstępie kilku dni, najwyżej tygodni od planowanej podróży, jedna jest zasada im czas do wyjazdu krótszy tym koszty wycieczki mniejsze. Może czasu na przygotowanie mało, ale za to zostanie nam parę groszy w kieszeni. Są to oferty skierowane dla ludzi aktywnych, podejmujących decyzje z dnia na dzień (dziś mam możliwość wyjazdu, dziś to realizuję), to także propozycje dla studentów, którzy bacznie obserwując rynek, czekają na jak najtańsze oferty. Wycieczki ‘last minute’ to także propozycje posezonowe – mniej atrakcyjny okres (np. jesienny), zachęca biura podróży do organizacji promocji oraz szybkich ofert.

12.11.2010. 18:01

Definicja turystyki

‘Turystyka’ pojęcie znane każdemu, przynajmniej raz w życiu poznaliśmy jej znaczenie na własnej skórze. Któż z nas nie byłby, choć raz w podróży bliższej bądź dalszej? Spróbujmy, zatem wytłumaczyć, czym ona znaczy w definicji.


Samo pojęcie ‘turystyka’ wywodzi się z języka francuskiego, a dokładnie ujmując od słowa tour, a co oznacza podróż, wycieczkę. Charakteryzuje się tym, iż zawsze powracamy do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Turystyka ma wiele oblicz, od wypoczynkowej (rozrywkowa, agroturystyka), poznawczej (podróżnicza, kulturowa), poprzez kwalifikowaną (survival, żeglarska), biznesową (targi, kongresy) do religijnej (pielgrzymki), czy też zdrowotnej (wyjazdy uzdrowiskowe, sanatoryjne). Rodzaj turystyki wiąże się ściśle z naszymi celami, podczas takich podróży poznajemy kultury, obyczaje, architekturę terenu, ale także załatwiamy interesy, czy po prostu odpoczywamy. Turystyka, zatem to nic innego jak zaspakajanie potrzeb wielowymiarowych, wielopłaszczyznowych.

09.11.2010. 13:37

Turystyka

Zapraszamy na portal o turystyce!

07.10.2010. 14:43

Kategorie :

Nowe posty:

Nowe komentarze:

  • Brak komentarzy

RSS Feeds:

Polecane